N1 Belgesi İliçi Nakliyat Ambarı İşletmeciliği
N1 Belgesi İliçi Nakliyat Ambarı İşletmeciliği

N1 Belgesi, İl içi  nakliyat ambarı işletmeciliğinde önemli bir yere sahiptir. Bu belge, taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların, belirli şartları yerine getirmeleri halinde

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından verilen bir yetki belgesidir. İçiçi nakliyat ambarı işletmeciliği, genellikle bir şehir içinde ya da şehirlerarası kısa mesafelerde yüklerin depolanması, istiflenmesi ve dağıtımının yapıldığı bir iş koludur.

N1 Belgesi almak, bu alanda hizmet vermek isteyen işletmeler için zorunludur.

N1 Belgesi alabilmek için belli başlı şartlar vardır. Bu şartlar arasında işletmenin mali durumu, araç parkının belirli standartlarda olması, işletme sahibi veya yöneticilerinin profesyonel yeterliliklerinin kanıtlanması gibi unsurlar bulunmaktadır.

Ayrıca, işletmenin taşımacılıkla ilgili tüm yasal mevzuatlara uyması ve gerekli sigorta poliçelerine sahip olması gerekmektedir. Bu belgeyi almak, işletmenin kalitesini ve güvenirliğini artırırken, müşterilere karşı bir güvence olarak da işlev görür.

İçiçi nakliyat ambarı işletmeciliği yapacak olan firmalar, N1 Belgesi’ni aldıktan sonra, belirli periyotlarla denetimlere tabi tutulurlar. Bu denetimler, işletmenin standartlara uygun olarak çalışıp çalışmadığını kontrol etmek amacıyla yapılır.

N1 Belgesine sahip olmak, aynı zamanda işletmenin sektördeki rekabetçilik durumunu da güçlendirir. Müşteriler genellikle taşıma işlemlerini, gerekli belgelere sahip ve dolayısıyla yasal olarak tanınmış firmalara emanet etmeyi tercih ederler. Bu nedenle, içiçi nakliyat ambarı işletmeciliği yapmayı hedefleyen işletmeler için

N1 Belgesi almak, sektörde başarılı olmanın temel adımlarından biridir.

N1 Yetki Belgesi alımı, yenileme vb gibi konularda kurumumuzdan hizmet talep etmeniz halinde     0212 515 89 25  numaramızı arayabilirsiniz

Yetki Belgesi işlemlerini yapmış olduğumuz firmaların yetki belgelerinin sürelerini özel bir sistemimizle takip ederek, yetki belgelerinin geçerlilik tarihlerinin sürelerine yakın müşterilerimize bilgi vererek yetki belgelerinin süresi içerisinde yenileyerek harç indiriminden yararlanması sağlıyor aynı zamanda yetki belgesi iptali, idari para cezası gibi olumsuz durumların önüne geçmiş oluyoruz.

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde önemli değişiklikler olduğunda müşterilerimize ayrıca bilgi vermekteyiz.

Sizde yetki belgenizi güvence altına almak istiyorsanız müşterimiz olmanız yeterlidir

N1 Yetki Belgesi alımı için zorunlu olan ODY-4 Belgesi alımı için kurumumuzdan hizmet talep etmeniz halinde 0212 515 89 25 numarayı arayabilir daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz.

N1 Yetki Belgesi Alma Şartları

N1 Yetki Belgesi kimlere verilir ?

N1 Yetki Belgesi, iliçi rakliyat ambarı işletmeciliği yapacaklara verilir.

N1 Yetki Belgesi Fiyatı (ücreti)

70140 TL

N1 Yetki Belgesi Yenileme Fiyatı (ücreti)

10521 TL (N1 Yetki Belgesi Yenileme Ücreti; N1 Yetki Belgesi Ücretinin Yüzde 15 oranındadır !)

N1 Yetki Belgesi Asgari Araç Kapasite Şartı

3 araç

N1 Yetki Belgesi Araç Kiralama Oranı Şartı

2 kat

N1 Yetki Belgesi Sermaye Şartı

15.000 TL

N1 Yetki Belgesi Araç Yaşı Şartı

Asgari kapasiteyi sağlayacak taşıtlar yetki belgesi ilk başvuru sırasında ve faaliyet süresince 20 yaşından büyük olamaz,

N1 Yetki Belgesi Alan / Depo (Merkez) Şartı

75 m²

N1 Yetki Belgesi Alan / Depo (Şube) Şartı

25 m²

N1 Yetki Belgesi İzin Durumu Şartı

Yok

N1 Yetki Belgesi Mesleki Yeterlilik Şartı

ODY4 belgeli en az 1 yönetici

N1 Yetki Belgesi Dağıtım Elemanı Şartı

Yok

N1 Yetki Belgesi Sözleşme Yapma Şartı

Yok

N1 Yetki Belgesi Belge Özel Notu

Yok

N1 Yetki Belgesi Kapsamı

İliçi Nakliyat Ambarı İşletmeciliği

N1 Yetki Belgesi ile ilgili Kurallar

Unvan veya varsa kısa unvanlarını faaliyetlerinde kullanacakları 4 veya daha fazla tekerlekli olan taşıtlarının en az bir yerine görülebilecek şekilde yazdırmak zorundadırlar.

N1 Yetki Belgesi ile ilgili diğer Açıklamalar

Yok

N1 Yetki Belgesi için Gerekli Evraklar

Karayolu Taşıma mevzuatı

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir