Yıldızlı K2 Belgesi Nedir?
Yıldızlı K2 Yetki Belgesi ( Yurtiçi Hususi Eşya Taşımacılığı) – 3.5 Tonun Altındaki Araçlar – Kamyonetler İçin) Yıldızlı K2 Belgesi ile İlgili Tüm Detaylar Yıldızlı K2 Belgesi Alma Şartlarıı

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi ( Yurtiçi Hususi Eşya Taşımacılığı) – 3.5 Tonun Altındaki Araçlar – Kamyonetler İçin) Yıldızlı K2 Belgesi ile İlgili Tüm Detaylar Yıldızlı K2 Belgesi Alma Şartları

Yıldızlı K2 Belgesi, karayolu taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren firmalar için büyük önem taşıyan bir belgedir. Bu belge, yetki belgeleri arasında yer almakta ve taşımacılık faaliyetlerinin belirli standartlarda yürütülmesini sağlamak amacıyla verilmektedir. Yıldızlı K2 Belgesi, taşıma işleri organizatörlüğü yapacak firmaların alması gereken bir belgedir ve bu firma ve organizatörlere, yurt içinde yük taşımacılığı yapma yetkisi verir.

Yıldızlı K2 Belgesi almak için, öncelikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın belirlediği şartları taşıyor olmak gerekmektedir. Belgeyi alabilmek için firma sahibi ya da yetkilisinin, taşımacılıkla ilgili olarak belirlenen minimum sermaye şartını karşılıyor olması, firma bünyesinde taşımacılık faaliyetlerini yürütecek yeterli sayıda araç ve bu araçları işletecek yeterli sayıda personelin bulunması gerekmektedir. Ayrıca, firmanın taşımacılık faaliyetlerini yasalara uygun bir şekilde yürüteceğine dair bir taahhütname vermesi ve gerekli tüm belgeleri tamamlaması zorunludur.

Yıldızlı K2 Belgesi başvurusu için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ilgili birimine başvuru yapılmalıdır. Başvuru işlemleri genellikle elektronik ortamda yapılabilmekte olup, bazı durumlarda fiziki evrakların da teslim edilmesi gerekebilmektedir. Başvuru sürecinde, firma hakkında yapılan değerlendirmeler ve gerekli kontrollerin ardından uygun görülmesi halinde Yıldızlı K2 Belgesi firmaya verilir. Bu belge, taşımacılık sektöründe faaliyet göstermek isteyen firmalar için bir nevi kalite ve güvenilirlik simgesi olarak kabul edilir ve sektördeki rekabet gücünü artırır.

Yıldızlı K2 Belgesi Alma Şartları sayfanın aşağısında belirtilmiştir.

K2* Yetki Belgesi alımı, yenileme vb gibi konularda kurumumuzda hizmet talep etmeniz halinde  0212 515 89 25  numarayı arayabilir veya hizmet almak istediğiniz konuyu info@ersasrc.com  mail atabilirsiniz

Yetki Belgesi işlemlerinizi yapmış olduğumuz müşterilerimizin yetki belgelerinin sürelerini özel bir sistemimizle takip ederek, yenileme zamanına yakın müşterilerimize bilgi vererek yetki belgelerini süresi içerisinde yenileyerek harç indiriminden yararlanmasını sağlıyor aynı zamanda yetki belgelerinin iptali, idari para cezası gibi olumsuz durumlarında önüne geçmiş oluyoruz.

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde önemli değişiklikler olduğunda ayrıca müşterilerimize bilgi vermekteyiz

Sizde yetki belgenizi güvence altına almak istiyorsanız müşterimiz olmanız yeterlidir

K2* Yetki Belgesine kayıtlı araçları kullanan sürücülerin mesleki yeterlilik belgesi bakımından SRC-4 Belgesine sahip olması gerekmektedir.

Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre SRC-4 Belgesi olmayan sürücüye 2250 TL ruhsat sahibine ise 5679 TL ayrı iki adet idari para cezası uygulanmaktadır.

SRC-4 Belgesi alımında kurumumuzdan hizmet talep etmeniz halinde 0212 515 89 25  numarayı arayabilir daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 src4-belgesi

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Alma Şartları

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi kimlere verilir ?

K2* (Yıldızlı K2) Yetki Belgesi, Yurtiçi Hususi Eşya Taşımacılığı yapacaklara verilir. Sadece kamyonet aracı olanlar için düzenlenen belgedir.

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Fiyatı (ücreti)

17100 TL

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Yenileme Fiyatı (ücreti)

2565 TL (Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Yenileme Ücreti; Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Ücretinin Yüzde 15 oranındadır !)

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Asgari Araç Kapasite Şartı

En az 1 adet kamyonet

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Araç Kiralama Oranı Şartı

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Sermaye Şartı

Yok

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Araç Yaşı Şartı

Yok

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Alan / Depo (Merkez) Şartı

Yok

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Alan / Depo (Şube) Şartı

Yok

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi İzin Durumu Şartı

Yok

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Mesleki Yeterlilik Şartı

Yok

Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Dağıtım Elemanı Şartı

Yok

Karayolu Taşıma Mevzuatı

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir