b1 yetki belgesi
B1 Yetki Belgesi Otobüsle Uluslararası ve Yurtiçi Tarifeli Yolcu Taşımacılığı

B1 Yetki Belgesi

B1 Yetki Belgesi, otobüsle uluslararası ve yurtiçi tarifeli yolcu taşımacılığı yapmak isteyen işletmeler için gerekli olan önemli bir izindir. Bu belge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilmekte ve taşımacılık sektöründe hizmet vermek isteyen firmaların belirli standartlarda hizmet sunmasını garantilemek amacıyla düzenlenmektedir. B1 Yetki Belgesi almak isteyen işletmelerin, taşımacılık yapacakları araçların gerekli teknik donanıma sahip olması, şoförlerin mesleki yeterlilik belgelerine sahip olmaları ve firmanın mali yeterlilik koşullarını karşılaması gibi bir dizi şartı yerine getirmesi gerekmektedir.

B1 Yetki Belgesi ile işletmeler, sadece yurtiçi değil, uluslararası alanda da tarifeli yolcu taşımacılığı yapma hakkına sahip olurlar. Bu, işletmelerin hizmet ağını genişletme ve daha fazla müşteriye ulaşma fırsatı sunar. Uluslararası taşımacılık yapacak işletmeler için, karşılaşılacak yasal düzenlemeler ve gereklilikler konusunda özellikle dikkatli olunmalıdır. Çünkü her ülkenin taşımacılıkla ilgili kendi yasal düzenlemeleri bulunmakta ve bu kurallara uyulması zorunludur.

B1 Yetki Belgesi almak, taşımacılık sektöründe kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak isteyen firmalar için bir ayrıcalık oluşturur. Bu belgeye sahip olmak, işletmenin yasal gereklilikleri karşıladığının ve yüksek standartlarda hizmet verebildiğinin bir göstergesi olarak kabul edilir. Böylece, müşteriler tarafından tercih edilme olasılığı artar ve işletme sahipleri için sürdürülebilir bir iş modeli oluşturma imkanı doğar. B1 YetkiBelgesi almak isteyen işletmelerin, belgeyle ilgili tüm süreç ve gereklilikleri detaylı bir şekilde araştırması ve buna göre hazırlık yapması önemlidir.

B1 Yetki Belgesi Alma Şartları sayfanın aşağısında belirtilmiştir.

B1 Yetki Belgesi alımı veya yenileme işlemlerini tarafımızca yapılması konusunda hizmet talep etmeniz halinde 0212 515 8925 numarayı arayabilir veya info@ersasrc.com  almak istediğiniz hizmeti detaylı bir şekilde mail atabilirsiniz.

ÜDY-1 ve ODY-1 Belgeleri için daha detaylı bilgiyi de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin k bendinin 5.maddesine göreÜDY-1 ve ODY-1 belgelerine sahip olmayan firmalara her ay 5679 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

B1 Yetki Belgesi Alma Şartları

B1 Yetki Belgesi kimlere verilir ?

B1 Yetki Belgesi, otobüsle uluslararası ve yurtiçi tarifeli yolcu taşımacılığı yapacaklara verilir.

B1 Yetki Belgesi Fiyatı (ücreti)

852792 TL

B1 Yetki Belgesi Yenileme Fiyatı (ücreti)

127918.8 TL (B1 Yetki Belgesi Yenileme Ücreti; B1 Yetki Belgesi Ücretinin Yüzde 15 oranındadır !)

B1 Yetki Belgesi Asgari Araç Kapasite Şartı

En az 150 koltuk kapasitesi

B1 Yetki Belgesi Araç Kiralama Oranı Şartı

Özmal araç sayısının yarısı kadar araç kiralanabilir.

B1 Yetki Belgesi Sermaye Şartı

100.000 TL

B1 Yetki Belgesi Araç Yaşı Şartı

Asgari kapasite ilk başvuru ve faaliyet süresince 12 yaşından büyük olmamalıdır,

B1 Yetki Belgesi Alan / Depo (Merkez) Şartı

Yok

B1 Yetki Belgesi Alan / Depo (Şube) Şartı

Yok

B1 Yetki Belgesi İzin Durumu Şartı

Yok

B1 Yetki Belgesi Mesleki Yeterlilik Şartı

ÜDY1 ve 1 ODY1 belgeli en az birer yönetici

B1 Yetki Belgesi Dağıtım Elemanı Şartı

Yok

B1 Yetki Belgesi Sözleşme Yapma Şartı

Yok

B1 Yetki Belgesi Belge Özel Notu

Şoförü dahil en az 25 koltuk kapasitesine sahip ticari otobüsler kaydedilir.

B1 Yetki Belgesi Kapsamı

B1 Yetki Belgesi ile ilgili Kurallar

B1 Yetki Belgesi ile ilgili diğer Açıklamalar

Unvan veya varsa kısa unvanlarını faaliyetlerinde kullanacakları 4 veya daha fazla tekerlekli olan taşıtlarının en az bir yerine görülebilecek şekilde yazdırmak zorundadırlar.

ÜDY Belgesi Nasıl Alınır?

  • Ersa Src Eğitim Kurumu  olarak Milli Eğitim Bakanlığı akreditasyonlarıyla SRC  eğitimleri vermenin yanı sıra, eğitimsiz ve sınavsız belge edinme işlemlerinizi de yürütmekteyiz.
  • ERSA  Eğitim olarak ÜDY  eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır. Bakanlık sınavında başarılı olan ERSA kursiyerleri    SRC  Belgesini almaya hak kazanıyorlar. www.turkiye.gov.tr adresinden  ÜDY belgenizi almak için tıklayınız. 

Adalar Üdy Belgesi, Arnavutköy Üdy Belgesi, Ataşehir Üdy Belgesi, Avcılar Üdy Belgesi, Bağcılar Üdy Belgesi, Bahçelievler Üdy Belgesi, Bakırköy Üdy Belgesi, Başakşehir Üdy Belgesi, Bayrampaşa Üdy Belgesi, Beşiktaş Üdy Belgesi, Beykoz Üdy Belgesi, Beylikdüzü Üdy Belgesi, Beyoğlu Üdy Belgesi, Büyükçekmece Üdy Belgesi, Çatalca Üdy Belgesi, Çekmeköy Üdy Belgesi, Esenler Üdy Belgesi, Esenyurt Üdy Belgesi, Eyüp Üdy Belgesi, Fatih Üdy Belgesi, Gaziosmanpaşa Üdy Belgesi, Güngören Üdy Belgesi, Kadıköy Üdy Belgesi Kağıthane Üdy Belgesi, Kartal Üdy Belgesi, Küçükçekmece Üdy Belgesi, Maltepe Üdy Belgesi, Pendik Üdy Belgesi, Sarıyer Üdy Belgesi, Sancaktepe Üdy Belgesi, Silivri Üdy Belgesi, Sultanbeyli Üdy Belgesi, Sultangazi Üdy Belgesi, Şile Üdy Belgesi, Şişli Üdy Belgesi, Tuzla Üdy Belgesi, Ümraniye Üdy Belgesi, Üsküdar Üdy Belgesi, Zeytinburnu Üdy Belgesi

Üdy Belgesi Nedir? Üdy Belgesi nereden alınır? Sınavsız Üdy Belgesi? Üdy Belgesi Kiralama? Üdy Belgesi İstanbul? Üdy Belgesi Sınav Tarihleri? Üdy Belgesi Fiyatı 2020? Üdy1 Belgesi Nedir? Üdy2 Belgesi Nedir? Üdy3 Belgesi Nedir? Üdy4 Belgesi Nedir? 

  • Güven Mahallesi Posta Caddesi Özçelik İş Merkezi No:112 Kat 5/9 Kale Center Avm Karşısı
    Güngören / İstanbul
  • Tel: (0212) 515 89 25
  • Tel (0212) 657 89 25
  • GSM: 0543 341 80 77
  • info@ersasrc.com

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir