B2 yetki Belgesi
B2 Yetki Belgesi, otobüsle uluslararası ve yurtiçi tarifesiz yolcu taşımacılığı yapmak isteyen işletmeler için gereklidir.

B2 Yetki Belgesi Otobüsle Uluslararası ve Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı Belgesi Otobüsle Uluslararası ve Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı

B2 Yetki Belgesi Otobüsle Uluslararası ve Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı Belgesi, otobüsle uluslararası ve yurtiçi tarifesiz yolcu taşımacılığı yapmak isteyen işletmeler için gereklidir. Bu belge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilir ve otobüs işletmecilerinin belirli standartlarda hizmet vermesini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Tarifesiz yolcu taşımacılığı, belirli bir tarife veya zaman çizelgesine bağlı kalmaksızın, yolcuları istedikleri yerden alıp istedikleri yere götürme hizmetidir. Bu hizmet, turizm seyahatleri, özel gün taşımacılıkları gibi durumlar için oldukça uygundur.

B2 Yetki Belgesi almak için başvuru sahiplerinin bazı kriterleri karşılaması gerekmektedir. Öncelikle, işletmenin taşımacılık faaliyetinde bulunabilmesi için gerekli olan mali yeterlilik, mesleki yeterlilik ve araçların teknik yeterlilik şartlarını sağlaması şarttır. Mali yeterlilik, işletmenin finansal olarak taşımacılık faaliyetlerini yürütebilecek kapasitede olmasını; mesleki yeterlilik, işletmede taşımacılık hizmetlerini verecek personelin gerekli eğitim ve sertifikalara sahip olmasını; teknik yeterlilik ise taşımacılıkta kullanılacak araçların güvenlik ve konfor standartlarını karşılamasını ifade eder.

B2 Yetki Belgesi alındıktan sonra işletmeler, yurtiçi ve uluslararası alanda tarifesiz yolcu taşımacılığı yapma hakkına sahip olurlar. Bu, işletmelere yeni pazarlara erişim ve daha geniş bir müşteri kitlesine hizmet verme imkanı sunar. Ancak, bu hizmetin sunulabilmesi için işletmelerin, taşımacılık faaliyetlerini gerçekleştirirken ulusal ve uluslararası taşımacılık mevzuatına uygun hareket etmeleri gerekmektedir. Bu belge ile işletmeler, yolcu taşımacılığı sektöründe kaliteli ve güvenilir hizmet sunma sorumluluğunu da üstlenmiş olurlar.

B2 Yetki Belgesi Alma Şartları sayfanın aşağısında belirtilmiştir.

B2 Yetki Belgesi alımı ve yenileme işlemlerini tarafımızca yapılması konusunda hizmet talep etmeniz halinde 0212 515 8925  numarayı arayabilir veya almak istediğiniz hizmeti detaylı bir şekilde info@ersasrc.com  ye mail atabilirsiniz. Mail olarak tarafınıza dönüş sağlanmış olacaktır.       

B2 Yetki Belgesi alımı için zorunlu olan ODY-1 Belgesi alımı içinde kurumumuzla irtibata geçip belge alımı konusunda hizmet alabilirsiniz.

ODY-1  Belgesinin alımı ile ilgili detaylı bilgilere ayrıca aşağıda vereceğimiz linkimizden ulaşabilirsiniz

Karayolu Taşma Yönetmeliğinin k bendinin 5. maddesine göre B2 Yetki Belgesine sahip firmalara ODY-1 Belgelerini işleten kadar her ay 5679 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

B2 Yetki Belgesi kimlere verilir ?

B2 Yetki Belgesi, otobüsle uluslararası ve Yurtiçi tarifesiz yolcu taşımacılığı yapacaklara verilir.

B2 Yetki Belgesi Fiyatı (ücreti)

426363 TL

B2 Yetki Belgesi Yenileme Fiyatı (ücreti)

63954.45 TL (B2 Yetki Belgesi Yenileme Ücreti; B2 Yetki Belgesi Ücretinin Yüzde 15 oranındadır !)

B2 Yetki Belgesi Asgari Araç Kapasite Şartı

En az 90 koltuk kapasitesi

B2 Yetki Belgesi Araç Kiralama Oranı Şartı

Özmal araç sayısının yarısı kadar araç kiralanabilir.

B2 Yetki Belgesi Sermaye Şartı

50.000 TL

B2 Yetki Belgesi Araç Yaşı Şartı

Asgari kapasite ilk başvuru ve faaliyet süresince 12 yaşından büyük olamaz,

B2 Yetki Belgesi Alan / Depo (Merkez) Şartı

Yok

B2 Yetki Belgesi Alan / Depo (Şube) Şartı

Yok

B2 Yetki Belgesi İzin Durumu Şartı

Yok

B2 Yetki Belgesi Mesleki Yeterlilik Şartı

ODY1 belgeli en az 1 yönetici

B2 Yetki Belgesi Dağıtım Elemanı Şartı

Yok

B2 Yetki Belgesi Sözleşme Yapma Şartı

Yok

B2 Yetki Belgesi Belge Özel Notu

B2 Yetki Belgesi Kapsamı

Otobüsle Uluslararası ve yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı

B2 Yetki Belgesi ile ilgili Kurallar

Unvan veya varsa kısa unvanlarını faaliyetlerinde kullanacakları 4 veya daha fazla tekerlekli olan taşıtlarının en az bir yerine görülebilecek şekilde yazdırmak zorundadırlar.

B2 Yetki Belgesi ile ilgili diğer Açıklamalar

Yok

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir